Пионири градачачке звијезде најбољи

У организацији Фудбалског клуба „Црвена Звијезда“ из Обудовца, 15. маја на стадиону у Обудовцу одржан је турнир под слоганом „Играј фудбал буди срећан“. На турниру су учествовали пионири годишта 1997. и млађи из ФК “Црвена Звијезда“ – Обудовац, НК “Звијезда“ – Градачац, ХНК “Орашје2 – Орашје, ФК “Рудар“ Приједор, ФК “Слога“ – Србац, ФК “Борац“ – Шамац, ХК “Бртаство“ – Грачаница и ФК “Слога“ – Добој.

Пионири премијерлигаша БиХ, Звијезде из Градачца, другу годину заредом побједници су пионирског турнира „Играј фудбал-буди срећан“, који је игран у Обудовцу, а организовао га је ФК „Црвена Звијезда“ из овог мјеста. Пионири из Градачца у финалном сусрету били су бољи од својих вршњака из Орашја и славили са 2:0. У борби за треће мјесто пионири Братства из Грачанице бољим извођењем пенала 4:2 били су бољи од Слоге из Добоја, а у регуларном дијелу сусрет је завршен без голова.

За најбољег играча проглашен је Ади Чолић из побједничке екипе, док је његов клупски друг Адемир Булић, проглашен најбољим голманом. Награда за најбољег стријелца уручена је Мариу Драгићу из екипе Орашје.

На турниру је учествовало укупно 8 екипа, које су биле подијељене у двије групе, а прве двије екипе из сваке групе играле су у полуфиналу.

-Турнир сваке године добија на квалитету и користим ову прилику да се захвалим Општини Шамац и бројним спонзорима, који су помогли да се овај турнир одржи. Наша жеља је да овај турнир који се сваке године одржава у мјесецу мају буде традиционалан, а настојаћемо до наредне године турнир добије републички значај, јер желимо да се у организацију укључи и Министарство за породицу, омладину и спорт, каже Петко Бијелић, предсједник Организационог одбора турнира у Обудовцу.

Турнир је свечано отворио начелник општине Шамац Саво Минић, а гледало га је око 300 гледалаца.

Полуфинале:

Звијезда (Градачац) – Братство (Грачаница) 2:0