Одржана редовна скупштина Удружења пензионера Шамац

Удружење пензионера у Шамцу данас је обиљежило 1. октобар - Међународни дан старих лица.
На данашњој редовној сједници Удружења усвојен је ребаланс финансијског плана.
Предсједник Удружења Љубомир Чордашевић рекао је да су за протеклих девет мјесеци за издавајања по разним основама издвојили око 15.500 КМ, а до краја године ће бити издвојено још 10.000 КМ.

Он је навео да је према старом правилнику подијељено 110 једнократних помоћи.
"Та помоћ је износила 60, 80 или 100 КМ по особи ако је пензија до 300 КМ или ако сви остали приходи у домаћинству не прелазе 400 КМ. Од данас, та помоћ је по особи 90 или 120 КМ", истакао је Чордашевић.

Начелник општинског одјељења за општу управу Лепа Тривић, која је присуствовала Скупштини Удружења пензионера, истакла је да Општинска управа подржава све активности ове категорије становништва.
"Осим годишњег гранта од 7.000 КМ, подржавамо све њихове друге приједлоге, организовање екскурзија и дружења пензионера, као и одређене социјалне помоћи. Надам се да ћемо договорити још неке заједничке стратегије. Општинска управа им је на располагању", рекла је Тривићева.
Генерална скупштина УН прогласила је 1. октобар Међународним даном старијих лица.