Одржана манифестација „Игре без граница“

Спортско-забавна манифестација „Игре без граница“ за дјецу узраста од пет до 10 година одржана је на градском тргу у Шамцу, у организацији школе „Растимо здраво“.
Четири екипе од по 15 малишана такмичиле су се у дисциплинама - полигони спретности, навлачање конопца, кашика и тражење слова уз трчање.

Прво мјесто освојила је школа спорта „Растимо здраво“ из Шамца, друго екипи „Еврогола“ из Пелагићева, а треће и четврто мјесто ученици четвртог и трећег разреда Основне школе у Шамцу.

Предсједник Плесног клуба „Принцес“, у оквиру које дјелује школа спорта „Растимо здраво“, Милкица Станишић рекла је да је ово четврта година како одржавају ову манифестацију којој се поред три екипе из Шамца придружила и екипа „Еврогола“ из Пелагићева.
Она је навела да је школа спорта почела нову сезону и да имају око 50 полазника, те позвала и другу дјецу да им се прикључе.

„Игре без граница“ отворио је начелник Службе за друштвене дјелатности општине Шамац Слободан Стојић који је истакао да је циљ манифестације промоција спорта и здравих навика.
Он је навео да ће општина и у будућности подржати ову и друге сличне манифестације.
У ревијалном дијелу манифестације наступили су чланови Плесног клуба „Принцес“.
Манифестацију је подржало Министарство управе и локалне самоуправе Републике Српске са 2.500 КМ и општина Шамац.