Шамац и Швебиш Гминд (Schwäbisch Gmünd) обнављају сарадњу

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, предсједница Скупштине Николина Шкрбић и начелник Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић боравили су у тродневној посјети граду Schwäbisch Gmünd у покрајини Baden-Württemberg у Њемачкој гдје jе било говора о наставку сарадње.

Начелник Општине Шамац Ђорђе Милићевић истиче да је ријеч о граду који помаже општину Шамац и њено становништво још од 1998. године, а нарочито у периоду катастрофалних мајских поплава 2014. године које су захватиле нашу општину.
„Посјета је била прилика да се захвалимо за сву досадашњу помоћ коју је овај град пружио oпштини Шамац с једне стране, али и с друге стране да се отворе путеви за сарадњу у наредном периоду. Кроз разговоре које смо водили са градоначелником града Schwäbisch Gmünd Richardom Arnoldom, замјеником градоначелника Joachimom Blase, начелником за привреду Alexanderom Groll, и представницима Црвеног крста, отворили смо више тема о конкретним пројектима који би се реализовали на подручју наше општине а у којима би град Schwäbisch Gmünd могао учествовати као партнер“, каже Милићевић.

Он је додао да се ради о подршци oпремања Комуналног предузећа, инфраструктурног уређењa града, око додатног опремања Ватрогасног друштва као и о могућности сарадњи са нашим Црвеним крстом.
Милићевић истиче да су том приликом били гости на свечаности коју су домаћини приредили поводом 3. октобра, обиљежавања Дана уједињења Њемачке, на којoј су уручили  захвалницу  градоначелнику.
„У разговорима је изражена обострана спремност за наставак сарадње. Такође, упутили смо позив да делегација испред Schwäbisch Gmünd буду гости за Дан општине Шамац 15. априла 2020. године“, каже Милићевић.

Предсједник Скупштине општине Шамац, Николина Шкрбић изјавила је да су током посјете имали прилику да представе потенцијале општине Шамац и да чују нека заиста корисна искуства и  виде практична рјешења које је реализовало руководство Schwäbisch Gmünd у оквиру изградње и уређења.