Прес конференција комуналног предузећа „Водовод и канализација“

Директор шамачког комуналног предузећа "Водовод и канализација" Михајло Ђурђевић на прес конференцији одржаној у овом предузећу рекао да жели о својим активностима за протеклих двије ипо године упознати становништво општине Шамац.
Он је одмах на почетку конференције истакао да цијена воде неће бити повећана у наредном периоду и позвао грађане да прикључе домаћинства на водоводну мрежу и плаћају редовно воду, наглашавајући да ће нередовне платише од 1. новембра бити тужене.

Ђурђевић је рекао на конференцији за новинаре да је дуг овог предузећа прије двије и по године износио 1.460.000 КМ, а да је до сада враћено 203.000 КМ захваљујући прије свега новоотвореним предузећима у Шамцу који редовно плаћају своје обавезе према Водоводу, те активностима својих сарадника у предузећу.
Он је додао да је 2017. године ревизијом платиша и неплатиша утврђено да у граду од 3.000 домаћинстава више од 700 није плаћало воду дуже година и да њихов дуг износи од 500 до 1.000 КМ појединачно.
Такође, на водоводну мрежу треба да се прикључи још нових домаћинстава којима ће осим смањења таксе са 590 КМ на 390 КМ, бити понуђена и отплата на рате.
"На застару дуга позвале су се 192 породице и они су платили само посљедњу годину, а са 86 породица направили смо репрограм и тиме повећали мјесечну наплату. Сада уредно извршавају своје обавезе", навео је Ђурђевић.
Он је рекао да је највећи дуг "Водовода и канализације" за утрошену електричну енергију од 660.000 КМ, да је тај дуг од 1995. године и да иду затезне камате, те да је према репрограму отплаћена 21.000 КМ, те да поред тога редовно плаћају текућу потрошњу која је око 5.500 КМ мјесечно.
"Између осталог дуг  према „Водама Српске“ је износио 220.000 КМ и тај дуг је из претходног периода. Од тог дуга смо исплатили 26.589 КМ и плаћамо редовно текуће обавезе. Дуг на основу пресуде у спору са  „Поштама Српске“ од 6.400 КМ платили смо у укупном износу са таксама, а исплаћено је и 28.784 КМ заосталих плата", навео је Ђурђевић.
"Данас смо на пумпној станици "Рудине" уградили трећу пумпу чиме смо повећали усисну моћ пумпних станица да не долази до изливања фекалне канализације", додао је Ђурђевић.
Ђурђевић подсјећа да су захваљујући помоћи Општине Шамац набавили опрему за дијагностиковање кварова у вриједности 36.000 КМ и те да је једна од наредних активности у сарадњи са Општином јесте набавка регулатора притиска воде чиме би смањили потрошњу електричне енергије и губитака на мрежи.