Одржана трибина пензионери питају – начелник одговара

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић је након трибине „Пензионери питају – начелник одговара“ коју је организовало Удружење пензионера  изјавио новинарима  да је у Буџету Општине за ову категорију у овој години планирана ставка у висини од 7.000 КМ, те да ће за наредну годину планирати више средстава, а у изради Нацрт Буџета Општине за наредну годину.

Он каже да ће имати састанак са пензионерима на коме ће дефинисати буџет.
Милићевић истиче да је трибина прилика да на једном мјесту саслушају пензионере и дају одговоре на низ питања која се тичу проблематике пензионерске популације, те да га радује чињеница да су успоставили једну врсту дијалога ове двије године и да кроз тај дијалог рјешавају оне проблеме које општина Шамац са аспекта својих капацитета може да ријеши.

Он је напоменуо да је задовољан успјешном сарадњом са овом популацијом апсолутно разумјевајући све проблеме, поготово матерјалног положаја у којем се налазе.
„Прије три године наслиједили смо буџет који није предвиђао одређена финансијска средства за пензионере и помоћ овој популацији гдје је преко 2400 пензионера. Имајући то у виду, одлучили смо се, да прошле и претпрошле године из буџета обезбjeдимо средства за њихово функционисање. Сваке године имамо отворени разговор са њима, а и низ других питања  који се тичу градске и комуналне инфраструктуре, те  како они виде даљи развој општине“, каже Милићевић.

Предсједник Удружења пензионера Шамац Љубомир Чордашевић истиче да је на трибини покренуто низ питања који се односе на социјално економске активности пензионера који се налазе у Стратегији која је Удружењу водиља за даљи рад, а кроз коју су све планирали.
„Имамо 280 пензионера који су у стању социјалне потребе, пензија им је мања од 210 КМ. Имамо одличну сарадњу са Општином која нам помаже. Кроз програм кућне његе заједно са Црвеним крстом обезбиједили смо његу за 10 пензионера  које плаћа Општина Шамац, плаћају наше излете, рекреативне активности и друго“, каже Чордашевић.