Повећан књижни фонд у 2019. години

Народна библиотека Шамац повећала је књижни фонд ове године за 755 нових наслова и сада има укупно 21.755 књига, а у току је и обрада публикација које је библиотека добила на поклон, рекла је директор ове установе Драгица Боројевић.
Она је истакла да током 2020. године планирају да књижни фонд повећају за још минимално 300 наслова, посебно школских лектира, јер ове године на дјечијем одјељењу имају 50 нових читалаца.

Боројевићева је навела да Народна библиотека Шамац и на дјечијем и одјељењу за одрасле има укупно 1.000 читалаца.
"За првачиће, социјално угрожене и дјецу погинулих бораца упис у Библиотеку је бесплатан, за основце и пензионере на годишњем нивоу износи пет КМ, док чланарина за остале кошта 10 КМ. Такву политику настављамо и у 2020. години", рекла је Боројевићева.
Она је додала да ће поводом 8. марта наградити бесплатним уписом пет жена, а обиљежиће и 2. април - Свјетски дан дјечије књиге.

Шамачка библиотека је 2007. године кренула са аутоматизованом обрадом библиотечке грађе у програму "Публико 2004", а у томе им стручну помоћ пружа Народна библиотека у Добоју.
"У току је обрада књига Завичајне збирке, те старих и ријетких књига које смо добили као поклон од Народне универзитетске библиотеке из Бањалуке. Укупно су обрађене, инвентарисане и сложене у полице 252 књиге", навела је Боројевићева.