Јавна установа Народна библиотека

Краља Александра I Карађорђевића бб, 76230 Шамац
+387 (0)54 620 580

Јавна установа Народна библиотека Шамац основана је одлуком о оснивању Народне библиотека бр. 01-023-109/94 од 10.10. 1994. Год. Сједиште Народне библиотека Шамац је у улици Краља Александра I Карађорђевића бб.

Народна библиотека Шамац основана је ради обављања библиотеке-информационе дјелатности, као дјелатности од општег интереса, што подразумјева слободан приступ грађана информацијама, знањима и идејама садржаним у библиотеци града, као и право на остваривање индивидуалних и интелектуалних слобода, у чему им својим услугама помажу библиотеке и библиотеко- информациони центри.

Библиотеко-информациона дјелатност обухвата : набавку, обраду, чување и израду каталога, библиографија, билтена, база података и других извора информација и услуга; едукацију корисника, вођење евиденције о грађи и корисницима и друге послове у складу са законом о библиотечко-информационој дјелатности.