Обиљежена крсна слава Општине, општинске борачке организације и цркве

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије служио је литургију у Храму Светог великомученика Димитрија у Шамцу, чиме је почело обиљежавање Митровдана - крсне славе храма, општине и општинске Борачке организације.

Превасходно су  на градском тргу испред централног споменика палим борцима и цивилним жртвама одбрамбено-отаџбинског рата вијенце су положили представници општине и Борачке организације Шамац.

Послије ломљења славског колача, владика Фотије је рекао да много Срба обиљежава крсну славу Светог великомученика Димитрија, који се поштује и велича као велики исповједник вјере, чудотворац мироточиви који је наставио дјело Светог апостола Павла.
„Од четвртог вијека до дана данашњег ми прослављамо овог светитеља. За нас је обавеза да се угледамо на житије мученика, да будемо непоколебљиви у православној вјери, да будемо углед људима у моралу, етици, добром животу, да будемо спремни да носимо бремена једни другима и добар примјер своме народу у сваком смислу“, поручио је владика Фотије.

У хотелу „Плажа“ ломљен је славски колач.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да данашњи дан прилика да се сјете погинулих сабораца, који су живот дали да би на овом простору били слободни и славили крсне славе и остале светковине.

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић честитао је крсну славу Борачкој организацији, Цркви и становницима локалне заједнице, истичући да Свети Димитрије свих ових година чува општину  Шамац.

„Свети Димитрије свих ових година чува општину Шамaц. Вјерујем да ће и наредних година Свети великомученик Димитрије чувати општину Шамац и њене становнике у вјери да ова општина буде боље мјесто за живљење. Вјерујем да је то могуће“, каже Милићевић.

На новом православном гробљу је освештана капела посвећена Светом апостолу Марку.
За изградњу капеле 50.000 КМ су издвојили општина Шамац и Министарство расељених лица и избјеглица у Савјету министара, а укључила се и Епархија зворничо-тузланска, која је донирала средства за набавку крста на капели.