Одржана међународна смотра фоклора "МЕСФО 2019"

У Обудовцу, код Шамца, одржана је десета Међународна смотра фолклора "Месфо" на којој се представило 300 учесника из Републике Српске, Федерације БиХ, Брчко дистрикта, Србије и Хрватске.
Манифестација је одржана у Дому културе "Др Милан Јелић", у организацији Српског просвјетног и културног друштва "Просвјета" из Обудовца.

Кореографијама из свог краја публици су се представила културно-умјетничка друштва "Вук Караџић" из Лознице, "Срем" из Јакова, "Свети Сава" из Кањиже, "Бранислав Нушић" из Борова, "Просвјета" из Вировитице, "Просвјета" из Обудовца, "Равница" из насеља Бок у Оштрој Луци, "Црњелово" из истоименог бијељинског насеља, "Милош Купрес" из Кожуха код Добоја, "Бијела" из Брчко дистрикта.

Манифестацију је свечано отворио начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић, који је изразио задовољство организацијом и учешћем великог броја младих, посебно друштава из околних држава.
Милићевић је истакао да ће општина наставити да пружа подршку СПКД "Просвјета" из Обудовца.

Предсједник СПКД "Просвјете" Обудовац Милан Николић рекао је да ово друштво настоји да очува традицију, културу, обичаје и игре из ових крајева, те изразио задовољство што је овај догађај прерастао у традицију.
Он је додао да ове године на манифестацији први пут учествују друштва из насеља Бок у Оштрој Луци, Кањиже, Лознице, Црњелова и насеља Кожухе.
"За протеклих десет година на овој манифестацији је учествовало више од 45 друштава из бивше Југославије и Мађарске", навео је Николић.

Генерални спонзор манифестације је општина Шамац са привредницима и другим донаторима из Обудовца.

Свим учесницима додијељене су захвалнице и пригодни поклони.