Поклони Црвеног крста Удружењу грађана за помоћ лицима са посебним потребама

Секретар Црвеног крста Шамац Даница Радуловић посјетила је у креативној радионици дјецу из Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама и том приликом им уручила поклоне, дидактички материјал, слаткише и сокове.

„Посјета је протекла у разговору и дружењу са нашом дјецом, волонтерима и родитељима, а разговарали смо и о даљим заједничким активностима Удружења и Црвеног крста, која су од значаја за нашу дјецу“, каже Даница Радуловић секретар Црвеног крста Шамац.
Она је додала да када год имају прилику обилазе ово Удружење и сходно могућностима носе им поклоне.
Предсједник Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Станислав   Миловановић истиче да дјеца бораве седмично два пута у Креативној радионици Удружења и раде два до три сата са дјецом.
„Са  дјецом раде едуковани волонтери и професори разредне наставе који су уједно и асистенти дјеци у школи. Главни циљ нам је едукација и социјализација која се проводи кроз разне активности, креативне радионице за дјецу и едукативна дружења“ – каже Миловановић.

Миловановић подсјећа да је Креативно-едукативна радионица почела са радом прије три године да тренутно долази седморо дјеце.
Обзиром да на шамачком подручју има 48 дјеце са сметњама у развоју, он је још једном позвао све родитеље да се укључе у рад Удружења и доведу своју дјецу.
Заједничко дружење дјеце помаже да се дјеца лакше укључе у друштво, а и на тај начин су једни другима велика подршка.
„Дјеца која бораве у Креативној радионици Удружења су се већ навикла и радују се доласку гдје заједно са волонтерима цртају, пишу, праве фигуре, баве се креативним радом, а поред тога иду и на излете и посјећују Удружења из сусједних градова“ – каже Миловановић.