Предузеће „Слободна зона" спремно дочекује зиму

Јавно предузеће „Слободна зона“ припремило је механизацију и потребни материјал за несметано одвијање саобраћаја током зиме, а на лагеру посједује 15 тона соли и абразивног материјала, рекао је Срни директор овог предузећа Лазар Ђекић.

„Припремили смо све што је неопходно за службу од посипног материјала, машина и опреме. Потписали смо уговор о обављању зимске службе са екстерним фирмама, а једна од њих је Водопривредно предузеће „Ушће Босне““, рекао је Ђекић.
Он је рекао да је одлуком општине Шамац и локалног Одјељења за урбанизам предузеће „Слободна зона“ надлежно да обавља зимску службу на шамачком подручју.
„Приоритети су увијек исти, јавне установе, школе, дјечија обданишта, Дом здравља, општина, полиција, социјални случајеви и болесници који иду на дијализу“, рекао је Ђекић.
Он је подсјетио да ће предузеће „Слободна зона“ чистити и одржавати путеве, улице, тротоаре, тргове и паркиралишта на подручју општине и локалне некатегорисане путеве, док су мјештани дужни да чисте испред својих објеката и стамбено-пословних простора.
Ђекић је истакао да одржавање путева током зиме обухвата период од 15. новембра до 15. марта.