Асфалтиран пут у Доњем Хасићу

У Доњем Хасићу код Шамца завршен је пројекат асфалтирања дионице пута у дужини од 1,5 километара који је заједнички финансирали Републички секретаријат за расељена лица и миграције са 60.000 КМ, Федерално Мнистарство расељених особа и избјеглица са 93.000 КМ и Општина Шамац са око 12.000 КМ. Завршена је и улична расвјета.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић  изразио је задовољство реализацијом овог пројекта који је од велике важности не само за мјештане Доњег Хасића,  него и за цијелу општину Шамац те се овом приликом захвалио финансијерима на учешћу у пројекту.

Он додаје да је иницијатива кренула од  Мјесне зједнице Доњи Хасић и њених мјештана којима је ово представљао вишегодишњи проблем.
„Општина није могла сама финансирати овај пројекат, те су нам кроз учешће у пројекту финансијску помоћ пружили Републички секретаријат за расељена лица и миграције и Федерално Мнистарство расељених особа и избјеглица. На овај начин, уз њихову помоћ, реализовани су одређени пројекти не само у повратничким мјесним заједницама  уз  минималан износ учећа општине Шамац“, каже Милићевић.

Он  је додао да су им увјек потребна средства са виших нивоа власти  имајући у виду величину  Буџета Општине Шамац.
Ђуро Ивановић делегат у Вијећу народа каже да је у пројекту учествовао од првог дана, те да је ово значајан пројекат у овој мјесној заједници.
Испред Мјесне заједнице Доњи Хасић Маријан Туњић  је рекао да је ово  највећа инвестиција која је дошла у Доњи Хасић, те поручио својим пријатељима који живе у свијету, а поријеклом из Доњег Хасића да им више не требају чизме и фењер , него да дођу и ходају по асфалту, а имају и освјетљење.

Становник Доњег Хасића Ката Туњић истиче да им је највећи проблем била прашина, да нису могли отварати прозоре од прашине, сушити веш и сијати у башти поврће па су морали прво засијати  неколико редова кукуруза који би им заштитили поврће.

Светлана Павловић, дипл.журналиста