Пријем за чланове позоришта „Ушће Театар“

Начелник општине Ђорђе Милићевић и предсједник Скупштине Николина Шкрбић су уприличили пријем за чланове позоришта „Ушће театар“  из Шамца“ и том приликом разговарали о њиховим плановима за наредни период.
„Задовољство је угостити ове младе и талентоване људе са подручја наше општине окупљених око овог позоришта. Редовни су учесници културних дешавања и заслужују нашу пажњу, те користим прилику да им се захвалим што кроз свој  ангажман обогађују културни живот наше општине. Општина је у оквиру својих могућности помагала рад овог позоришта а тако ће бити и у наредном периоду“-изјавио је Милићевић.

Писац текстова, режисер а врло често и глумац у представама проф. Душан Лојпур каже да позориште постоји три године, прво су  кренули са ученицима првих разреда, који су данас матуранти, стекли су искуство, и не само што су добри глумци него су и добри ученици, одговорни и талентовани млади људи.

„У почетку смо радили  школске теме, касније озбиљније и сатиричне теме. Углавном се бавимо локалним темама које  имају универзалније значење и могу се примјенити у свакој средини. Користимо  локални изражајан говор који доста доприноси  комичним сценама. Радимо представе и увјек пунимо сале“ каже Лојпур, додајући да су правили представе осврћући се сатирично на општинску власт те напомиње да се нико није наљутио.
Он каже да је позориште „Ушће Театар“ једино позориште у околини, те самим тим имају прилиику да наступају и ван Шамца а сматра да би  показали висок таленат када би наступали на неком фестивалу.

„Општинска власт је била увјек коректна према нама, а најавили су да то настављају“ каже Лојпур додајући да за манифестацију „Зимска чаролија на ушћу“ припремају представу „Погубљен, збуњен и побуњен“.
Ученица четвртог разреда фармацеутске школе – глумица у позоришту Радмила Марковић истиче да већ трећу годину активно игра озбиљније улоге у представама, те да је срећна што као глумци стварају реалну слику у друштву на сатиричан начин.

Светлана Павловић, дипл.журналиста