Општински фонд солидарности уручио једнократне новчане помоћи студентима Шамац

Представници општинског Фонда солидарности (ОФС) у Шамцу поводом новогодишњих и божићних празника, уручили су по 100 КМ за 43 студената који су дјеца чланова овог фонда,  30  новогодишњих пакетића, те 21 божићница.
У овој години са једнократним новчаним помоћима које су у току цијеле године дијелили и са овим данас подијељено је 18.000 КМ.

До Божића ће за 23 чланова Фонда - породицама погинулих бораца, ратним војним инвалидима и демобилисаним борцима, бити додијељено по 100 КМ за куповину печенице.
Предсједник Управног одбора Фонда солидарности Ана Благоичевић рекла је да већ 13 година  ОФС пред новогодишње и божићне празнике окупља дјецу члановa ОФС и уручују им симболичне новчане помоћи.
„Овом подјелом је обухваћено 43 студената, дјеце чланова ОФС из борачких категорија, породица погинулих бораца, ратних војних инвалида и демобилисаних бораца“ – каже Благоичевићева.

Подјели Фонда солидарности присуствовала је предсједница Скупштине Николина Шкрбић и начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић.

Предсједник Скупштине општине Николина Шкрбић каже да Општина Шамац води рачуна о својим будућим генерацијама, тако да посебно подржавају данашњу активност Фонда.
Шкрбићева је додала да је ОФС основан 2007. године, те да се из општинског Буџета на годишњем нивоу издваја 2.500 КМ.
„Поред тога већина радника општинске управе, као и одборници Скупштине општине на добровољној бази издвајају одређена финансијска средства“ – каже Шкрбићева.