Дочекaн најрадоснији празник Божић (ФОТО)

На подручју општине Шамац јутрос је дочекан најрадоснији празник Божић. У свим православним храмовима у Шамцу, Црквини, Слатини, Обудовцу Крушковом Пољу, Тишини, Новом селу служене су литургије поводом најрадоснијег хришћанског празника - Божића.

Велики број вјерника присуствовао је литургији у цркви Светог великомученика Димитрија у Шамцу, као и у свим другим храмовима на општини ШамацНакон литургије, свештеник Јово Лакић рекао да у крсници која након литургије поводом Божића  подијељена вјерницима налази златник који је донирала Општина Шамац на челу са начелником Ђорђем Милићевићем.
Златник је нашао Предо Ђорђић из Шамца.
Литургији је у Шамцу присуствовао је и Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић који је честитао Божић вјерницима, уз жељу да га прославе у љубави, миру и слози.
Милићевић је подсјетио да је синоћ на бадњицу у Обудовцу служен Молебан за подршку Србима у Црној Гори  за очување Српске православне цркве, а затим се обратио грађанима.
"Нека топлина бадњака и свјетлост витлејемска пробуде у нашим срцима љубав и толеранцију као носећу мисао вјере светосавске", рекао је Милићевић.
Он је додао да је ово дан мира и слоге, када треба јачати осјећај заједништва и учврстити породичне вриједности.
"Чувајте своје породице, јер јаке породице представљају основ јаког друштва. Мир Божији - Христос се роди!", навео је Милићевић.