Пријем за представнике вјерских заједница

У Општинској управи у Шамцу је организован традиционални пријем за представнике вјерских заједница на којем је констатовано да је сарадња на високом нивоу.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић изразио је задовољство што је, упркос ограниченим могућностима када је ријеч о буџету, општина доста помогла рад свих црквених организација у Обудовцу, Слатини, Црквини, Шамцу, на Луговима и што ће бити завршени неки значајнији пројекти.

"У мају ћемо завршити црквени дом у Баткуши, а помоћи ћемо и прославу крсне славе цркве у Црквини", рекао је Милићевић.
Он је навео да је буџетом за ову годину предвиђено 15.000 КМ за вјерске заједнице на подручју Шамца.
"Има добрих пројеката и добар дио становништва се окупља око цркава и црквених домова, који су у посљедње вријеме замијенили домове културе, и зато их је неопходно санирати и дати шансу у мјесним заједницима да имају мјесто за окупљање", нагласио је Милићевић.

Свештеник из Обудовца Зоран Илић рекао је да је општина Шамац током прошле године много помогла изградњу црквеног дома у Баткуши, те да очекује наставак сарадње и у 2020.
Жупник у Тишини Блаж Марковић изразио је задовољство због сусрета са начелником и колегама из других конфесија, да једни другима пожеле здравље и оптимизам за будуће дане.