Пакетићи за дјецу из Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама

Удружење ратних војних инвалида општине Шамац данас је подијелило 20 пакетића дјеци са посебним потребама поводом православне Нове године.
Предсједник шамачког Удружења ратних војних инвалида Мићо Благојевић рекао је да већ неколико година организују сличне акције, а ово је други пут да дијеле пакетиће дјеци из Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама.

"Надам се да ће ово прерасти у традицију. Хвала свима који су учествовали у акцији, а то су прије свега ратни војни инвалиди који су од своје инвалиднине издвојили симболичну суму", навео је Благојевић, те захвалио и Митру Милаковићу који је донирао печеницу за дијете из овог удружења.
Он је нагласио да ова два удружења имају добру сарадњу и да се међусобно разумију.

Предсједник Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Станислав Миловановић захвалио је Удружењу ратних војних инвалида, истичући да је ово хуман гест који дјеци много значи.
Он је напоменуо да су, поводом новогодишњих празника, организовали традиционалну приредбу у Основној школи "Србија" у Црквини и дјеци уручили 50 пакетића, а затим је Удружење Слатинаца донирало дјеци пакетиће и по 50 КМ.

"У међувремену је наша дијаспора у Њемачкој прикупила средства за пакетиће нашој дјеци, а тим новцем ће бити плаћен и пут у Бању Теслић у којој ће дјеца из удружења боравити у мају. Малишанима много значи сваки вид подршке. Потребно им је више пажње да би напредовали и успјели да се сами боре кроз живот", рекао је Миловановић.