Активности Удружења пензионера Шамац

У буџету општине Шамац ове године планирано је 10.000 КМ за општинско Удружење пензионера, што представља знатно повећање у односу на прошлу годину када је издвојено 7.000 КМ, рекао је Срни предсједник овог удружења Љубомир Чордашевић.
Он је додао да ће из буџета бити издвојено додатних 4.000 КМ за спортско - рекреативне активности пензионера и програм кућне његе који обухвата 10 пензионера.

Чордашевић је захвалио свим донаторима, а посебно општини Шамац, за помоћ Удружењу које броји око 2.500 чланова.
"Више од 32.000 КМ исплаћено је у прошлој години за социјалну помоћ пензионерима, те помоћ болеснима и породицама умрлих пензионера. Једнократну помоћ у прошлој години примило је 185 пензионера, а још 33 чији су захтјеви примљени у прошлој години добиће социјалну помоћ у јануару или фебруару", каже Чордашевић.
Он је додао да је програмом рада за ову годину планиран и одлазак пензионера на специјалистичке прегледе.
Чордашевић подсјећа да је прошле године повећана чланарина Удружења пензионера са двије на три КМ.
Према подацима Удружења, у 2019. години преминула су 93 пензионера, а у 2018. години 78.