"Ритам Европе" Аудиција за фестивал 30. јануара у Шамцу

Аудиција највећег дјечијег и омладинског музичког такмичења у земљи "Ритам Европе" које је намијењено такмичарима узраста од 12 до 20 година, која су врхунског талента за пјевање и плес биће одржана у четвртак, 30. јануара, у  Кино сали у Шамцу, најављено је из Општинске  управе Шамац.
Заинтересовани такмичари имају прилику да се пријаве до 27. јануара до 15.00 часова предметним наставницима музичког образовања, директорима школа које похађају.
Подршку дјеци и омладини Републике Српске кроз овај телевизијски формат, највећи ове врсте у земљи, дају и амбасадори земаља Европе, ЕУ, Аустралије и Израела.

Програм "Ритам Европе" биће у мају или јуну емитован уживо из града домаћина 2020. године - Источног Сарајева.
Одабрани такмичари ће имати прилику да свој врхунски таленат за пјевање и плес усавршавају током шестомјесечних припрема, са тренерима гласа као и умјетничким директорима сценског перформанса програма "Ритам Европе".
Побједник ће бити одабран комбинацијом гласова стручног жирија и гледалаца који гласају путем СМС-а, а финале телевизијског преноса биће емитовано у директном преносу на програму Радио-телевизије Републике Српске (РТРС).
Приликом пријаве, потребно је да дјеца и омладина која пјевају наведу двије или више пјесама којима ће се представити на аудицији.
Препорука је да кандидати припреме пјесме различитих жанрова, а плесачи да са собом на УСБ-у понесу музику која ће их пратити уз плесање.