Одржана годишња сједница КК „Савовање“

На сједници Скупштине Књижевног клуба "Савовање" из Шамца изражено је задовољство оствареним резултатима из претходне године, те су усвојени извјештај о раду за прошлу годину, програм рада за ову годину, као и финансијски план.

Предсједник Књижевног клуба "Савовање" Илија Павловић истиче да су у прошлој години имали 28 манифестација, од којих осам у Шамцу, као и 20  манифестација на страни у Сомбору, Шиду, Бијељини и другим градовима, гдје су успјешно промовисали свој клуб, општину и Републику Српску.
"Радимо на подмлађивању клуба и у прошлој години смо укључили шест списатељице, двије из основне школе и четворо одраслих", рекао је Павловић.
Он је истакао да ништа не би могли урадити без моралне и материјалне подршке општине Шамац.
Павловић је додао да су издали у прошлој години пет књига, од којих су четири промовисали а пету књигу „Јевреји у Босанском Шамцу“ други дио, аутора Никше Незировића промовисаће почетком фебруара мјесеца.