Дружење са дјецом из Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама

Дружење и додјела пакетића за 50 шамачких малишана са посебним потребама, које је обезбиједио Црвени крст из Пелагићева, одржано је данас у Шамцу.
Секретар шамачког Црвеног крста Даница Радуловић рекла је да су дјеца из шамачке Основне школе, подмладак Црвеног крста, припремила програм у којем су учествовала и дјеца из Удружења грађана за помоћ  лицима са посебним потребама, која су припремила рецитације.

Секретар Црвеног крста Пелагићево Весна Стакић подсјетила је да сваке године обезбиједе око 200 пакетића за дјецу из те локалне заједнице, а ово је прва година да су припремили 50 пакетића и за дјецу из Шамца.
"Жељели смо да обрадујемо дјецу и да се дружимо са њима, а имамо добру сарадњу са ЦК Шамац", рекла је Стакићева и додала да су припремили још 10 пакетића које ће данас подијелити дјеци из Удружења у Модричи.
Предсједник Удружења грађана за помоћ лицима са посебним потребама Шамац Станислав Миловановић захвалио је за поклоне.
Миловановић је навео да је 50 дјеце из Удружења од црквене општине Фрајсинг из Њемачке и Петра Баћића, који тамо живи и ради, добило по 30 КМ умјесто пакетића поводом Савиндана.
"Када будемо у прољеће планирали излет они су нам обећали платити и путне трошкове за сву дјецу", рекао је Миловановић.
Данашње дружење одржано је у просторијама Црвеног крста Шамац.

Светлана Паловић, дипл. журналиста