Троје ученика из Шамца у највећем дјечијем такмичењу „Ритам Европе“ (ФОТО)

На највећем дјечијем и омладинском музичком такмичењу „Ритам Европе“ Шамац ће представљати ученици Андреа Лазендић, Далибор Лакић и Илија Благојевић.
На аудицији, намијењеној такмичарима узраста од 12 до 20 година, учествовало је више од 50 ученика основних школа са шамачког подручја, те чланова културно-умјетничких друштава, плесни клуб „Принцес“ и умјетничке школе традиционалног пјевања „Јована Секулић“.

Андреа Лазендић ученица је деветог разреда ОШ „Србија“ из Црквине, а Далибор Лакић из Горњег Хасића и Илија Благојевић из Црквине ученици Средње школе „Никола Тесла“ у Шамцу и чланови КУД-а „Посавина“.
Директор програма „Ритам Европе“ Игор Карадаревић рекао је да ће ови ученици
имати прилику да се појаве на РТРС-у који ће директно преносити овај највећи дјечији програм у Европи.
„Учесници су дјеца из 14 градова и општина Републике Српске у живом телевизијском преносу на РТРС који је наш стратешки партнер за наредне четири године у овом дијелу Европе. Дјеца ће пјевати и играти, а побједник ће путовати у земљу коју представља“, навео је Карадаревић.
Он каже да није било лако одабрати кандидате на аудицији, јер су два пријављена дјеца одлични плесачи и пјевачи.
„Одабрани такмичари имаће прилику да током пет мјесеци раде сваке недјеље са мојим колегама и да свој таленат за пјевање и плес усавршавају са тренерима гласа и умјетничким директорима сценског перформанса програма „Ритам Европе““, рекао је Карадаревић.
Андреа Лазендић и њени пратиоци Далибор Лакић и Илија Благојевић кажу да су пресрећни што су изабрани, те ће настојати да долазе редовно на пробе како би на најбољи начин представили своје школе, општину и Републику Српску.
Међународно музичко такмичење „Ритам Европе“ одржава се већ 11 година уз подршку амбасадора бројних земаља ЕУ, Аустралије и Израела.