Одржана 38. сједница Скупштине општине Шамац (ВИДЕО)

Одборници Скупштине општине Шамац данас су расправљали о 11. тачака дневног реда и својим радом допринјели развоју ове локалне заједнице.
Одборници Скупштине општине Шамац  на данашњој редовној 38. сједници разматрали су и  дали подршку Извјештају о реализацији Програма рада Скупштине за 2019. годину.

Предсједница Скупштине Николина Шкрбић рекла је новинарима, послије сједнице Скупштине  да је Скупштина у претходној години одржала 11. редовних сједница и једну свечану сједницу Скупштине, поводом Дана општине Шамац.
„Драго ми је што је у великом проценту реализован Програм рада Скупштине. Имали смо мали број тачака дневног рада који није разматран, али постоје оправдани разлози. Оне ће се разматрати у 2020. години и већ су ушле у Програм рада, а ради се нпр. о Одлуци о безбиједности саобраћаја на путевима Општине Шамац која није могла бити донесена док се не донесе Стратегија о безбиједности саобраћаја на овом подручју која је сада у поступку израде. Поред редовних тачака које су биле предвиђене Програмом Скупштине донијели смо и ревидовани трогодишњи  план капиталних улагања наше Општине, као и Омладинску политику на подручју ове Општине коју нисмо имали“, каже Шкрбићева.
Она је подсјетила да је на скоро свим сједницама присуствовао велики број одборника, радна тијела су редовно одржавала своје сједнице, као и колегијум пред сваку сједницу Скупштине и није било проблема приликом остваривања кворума на сједници Скупштине.

На истој сједници Скупштине одборници су дали сагласност Одлуци о финансирању дијела трошкова редовног рада политичких странака које имају одборнике у Скупштини Општине Шамац и покрићу дијела трошкова изборне кампање за избор одборника из Буџета Општине за 2020. годину.
Предсједница Скупштине Николина Шкрбић каже да се Одлука о издвајању средстава за редован рад политичких партија доноси почетком сваке године, а сваке четврте године пред локалне изборе мало је измјењена.
„Сваке године се за рад политичких странака издваја 35.000 КМ који се дијели сходно броју одборника које имају политичке партије у Скупштини Општине Шамац. Ове године, поред 35.000 КМ, предвиђено је још 5.000 КМ за покриће дијела трошкова изборне кампање политичким партијама на локалним изборима“, каже Шкрбићева.

Подршку одборника на днашњој редовној сједници добила је, поред осталих Одлука о стицању својине на непокретности (парцела за проширење гробља у Мјесној заједници Горња Црквина).
Начелница Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове Ведрана Михаљчић каже да у Горњој Црквини већ дужи низ година постоји проблем недостатка гробних мјеста на мјесном гробљу.
„Највећа препрека за рјешавање проширења гробља у МЗ „Горња Црквина“ били су неријешени имовинско – правни односи који су у посљедњих неколико мјесеци ријешени. У плану смо да започнемо рад на уређењу и проширењу ове парцеле и приведемо коначној намјени“, каже Михаљчићева.
Поред осталих, на данашњој редовној сједници Скупштине подршку одборника добио је Програм одржавања, заштите, реконструкције и изградње локалних путева и улица на територији Општине Шамац за 2020. године, приједлог програма обављања и финансирања заједничке комуналне потрошње на подручју Општине Шамац за 2020. година, приједлог Програма развоја спорта Општине Шамац за 2020. годину и друго.