Одржан 26. традиционални Светосавски турнир у Обудовцу (ФОТО)

У Организацији Шаховског клуба „Црвена звијезда“ Обудовaц у Дому културе „Милан Јелић“ је  одржан 26. по реду традиционални турнир у шаху на којем је учествовало 25 дјеце до 12 година и 13 сениора из Обудовца, Бијељине и Дворова.
У конкуренцији сениора новчана награда и прво мјесто припало је Новаку Иличићу, (80 КМ), Цвијетину Зорановићу (60 КМ) и треће Триви Томанићу (40 КМ) сви из Обудовца.

Медаљу и пехар за прво мјесто у конкуренцији омладинаца кадета до 12 година однијела је Хелена Гајић златна медаља, друго Петар Симић сребрна медаља и треће Миленку Перкановићу бронзана медаља, сви из Обудовца.
У конкуренцији кадета медаљу за освојено прво мјесто добио је Душан Јоксимовић златна, за друго Драгица Симић сребрну медаљу и треће мјесто Милојица Теодоровић бронзану медаљу, сви из Обудовца.
Предсједник обудовачког Шаховског клуба "Црвена звијезда" Недо Симић рекао је да су синоћ у Дому културе "Милан Јелић" шахисти из Обудовца, Бијељине и Дворова показали фер игру, те да су гостима подијељене медаље за шахисте до i од 12 година.
Начелник општинске Службе за друштвене дјелатности и послове Цивилне заштите Слободан Стојић рекао је да ова општина увијек подржава младост и да ће тако наставити и у будућности.
Покровитељ манифестације је општина Шамац.