Улагање у путну инфраструктуру

Начелница Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове Ведрана Михаљчић  изјавила је данас да је на Скупштини одржаној у петак усвојен Програм одржавања, заштите, реконструкције и изградње локалних путева и улица на територији општине Шамац за 2020. годину.
За насипање и грејдерисање макадамских путева Буџетом је планирано око 51.000 КМ, а  поред тога планирано је и редовно одржавање асфалтних путних праваца, санација ударних рупа за које је планирано око 32.000 КМ.

Поред тога, Програмом су предвиђена и два већа пројекта, а то су изградња пјешачке стазе у МЗ Тишина и пресвлачење путног правца Горња-Доња Слатина.
„Два пројекта на које би ставила акценат за 2020. годину су  изградња пјешачке стазе у МЗ Тишина у дужини 800 м, ширини 1,5 м за чију изградњу је предвиђено око 180.000 КМ. У ту цијену је укључена изградња пјешачке стазе са ивичњацима и набавка одбојне ограде која ће бити постављена између регионалног пута и пјешачке стазе“, каже Михаљчићева.

Она додаје да је други већи пројекат за 2020. годину  пресвлачење путног правца Горња – Доња Слатина у дужини од 1.500 м  за које су планирана средства у Буџету у висини од 170.000 КМ, а за оба пројекта је у припреми тендерска документација, тако да почетак радова очекују најкасније у мају мјесецу.
Михаљчићева подсјећа да је за 2020. годину планирано и асфалтирање још три улице у насељу Дуга и асфалтирање једног локалног пута  у засеоку Стевановић у МЗ Обудовац по принципу учешћа 50% грађани, 50% Општина.
Члан Савјета Мјесне заједнице Тишина Перица Ђурђевић, захвалио се Општинској управи што су препознали приоритете села да се изгради пјешачка стаза  на дијелу пута који спаја МЗ Тишину и Шамац.
Ријеч је о путном правцу којим свакодневно пролази велики број пјешака од чега највећи број су ђаци.