Потписани уговори за стипендирање студената

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и Начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић су потписали Уговоре са 26 нових студената које ће општина Шамац стипендирати 10 мјесеци у години у мјесечном износу по 100 КМ.

Општина Шамац стипендира укупно 69 студената, а Начелник општине са свог гранта обезбиједио је помоћ оним студентима који нису успјели да прођу јавни конкурс, а истовремено им је потребна помоћ за школовање, те ће ове године ту помоћ добити 30 студената.
„Општина Шамац стипендира 69 студената. Укупна буџетска средства предвиђена за ове намјене су у износу од 80.000 КМ. Као и сваке године додијелили смо их  за дефицитарна занимања имајући у виду оне ученике који су имали успјеха у средњој школи и на факултету, социјални статус појединаца њихових породица и друго“ – каже Милићевић.

Милићевић подсјећа да Општина Шамац спaда у ред Општина који значајан дио буџета издаваја  за стипендирање.
„Трудили смо се да прошле године једним дијелом стипендистима омогућимо да одраде волонтерски или приправнички стаж у некој од општинских институција општинској управи или у оквиру јавних предузећа на подручју општине. То ће бити  пракса током 2020. године. Очекујем  четири  нова приправника који ће имати шансу да стекну нова знања и праксу на овом подручју“, каже Милићевић.