Општинама Шамац, Пелагићево и Доњи Жабар испоручено 23 пластеника

Министарство пољопривреде Републике Српске, односно Јединице за координацију пољопривредних пројеката испоручило је 23 пластеника у општинама Шамац, Пелагићево и Доњи Жабар укупне вриједности 88.000 КМ које са 40 одсто финасира Министарство, по 10 одсто општине и 40 одсто суфинансирају корисници.
У Шамац је испоручено 15 пластеника, Пелагићеву седам и Доњем Жабару један од по 100, 150 и 200 квадрата.

Стручни савјетник при Министарству пољопривреде, Јединице за координацију пољопривредних пројеката Слађана Берић Товирац каже да је ово пројекат ИФАД за мање пољопривредне произвођаче који имају тенденцију ширења повртларске производње.
„Кроз реализацију цјелокупног ИФАД пројекта радимо преко Удружења пољопривредника Посавина Обудовац које је саздано од већег броја секција међу којима је и повртларска производња“, каже Берић Товирац.
Начелник Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић каже да је ово реализација још једног у низу пројеката кога проводи Јединица за координацију при Министарству пољопривреде заједно са удружењима и општином Шамац.
„Општина Шамац је и до сада учествовала у суфинансирању оваквих пројеката и вјерујем да ће и у будућности бити овако. У склопу средстава за подстицај за пољопривреду издвајамо и средства за суфинансирање пројеката“, каже Недић додајући да пластеничка производња све висе добија на значају на овом подручју.