Саопштење Штаба за ванредне ситуације општине Шамац на дан 18.03.2020.г

На данашњем састанку Штаба за ванредне ситуације општине Шамац анализирани су закључци са претходне сједнице Штаба  и констатовано је да се исти спроводе у потпуности.

Настављају се активности дезинфекције јавних установа и јавних површина.

Везано за Јавни позив расписан од стране Републичке управе цивилне заштите Републике Српске, овим путем позивамо све грађане који су у могућности да помогну старијим лицима у достави хране и лијекова да се јаве Цивилној заштити општине Шамац ради регистрације на бројеве телефона 054 611 637 и 065 951 542 (вибер).
Апелујемо да ове активности не спроводе самоиницијативно.

Са данашњим даном 51 лице са овог подручја је под здравстевним надзором, а дошли су из угрожених подручја.

Још једном апелујемо на суграђане да буду дисциплиновани и да се придржавају ограничења како би превентивним дјеловањем спријечили потенцијално ширење заразне болести изазване вирусом корона (COVID 19).

Моле се сви грађани који долазе из иностранства да се јаве надлежној здравственој установи Дом здравља на телефоне: 065/546 -689 и 054/490 -201 до 15 часова, а послије 15 часова на телефон 124.

ПОВЕЗАНО:
Јавни позив за ангажовање волонтера према исказаним потребама у достави хране и лијекова лицима у Републици Српској старости преко 60 година док траје опасност од корона вируса