У Шамцу нема обољелих од корона вируса, под надзором 148 лица

На подручју општине Шамац до 13 часова 26. марта 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона, а под прописаним здравственим надзором укупно је 148 лица.
Током претходна 24 часа под надзор су стављена три лица а укупно са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 14 лица. Извршено је тестирање једне особе на присуство вируса корона и налаз је негативан.
У карантин који је успостављен јуче у 15:00 часова на граничном прелазу Шамац смјештено је 6 лица, од чега је 5 са територије Републике Српске а једно лице је са територије Федерације БиХ. За грађане РС на лицу мјеста у просторијама карантина радиће се брисеви који ће се слати Институту за јавно здравство у Бања Луку, а у зависности од резултата налаза позитивни на корона вирус иду у републички карантин, а лица чији је тест негативан иду у своје локалне заједнице те их преузиумају надлежни домови здравља.
У претходна 24 часа од стране Комуналне полиције извршене су 84 контроле поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Сва контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Тржишни инспектор извршио је контролу више субјеката када је у питању придржавање Уредбе о враћању цијена на претходни ниво којом је прописано враћање цијена на ниво који је затечен у промету на дан 05.03.2020. године. У једном случају утврђене су мање неправилности те су наложене њихове корекције.
Припадници Полицијске станице Шамац су од увођења мјере забране кретања лицима старијим од 65 година ради превенције ширења вируса корона до данас санкционисали два лица због кршења ове забране.