Обавјештење Штаба за ванредне ситуације на дан 31.03.2020.г

1. На подручју општине Шамац до 13 часова 31. марта 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона а под прописаним здравственим надзором је 46 лица. Укупно са данашњим даном из здравственог надзора изашло је 122 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно је смјештено 17 особа, од чега је 13 са територије Републике Српске, три лица су са територије Федерације Босне и Херцеговине и једно лице је из Брчко дистрикта БиХ. У оквиру карантина извршено је тестирање осам особа, а резултати теста се очекују током сутрашњег дана.
По основу издатих Рјешења о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор, Комунална полиција је у претходна 24 часа контролисала 37 лица. Сва контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима старијим од 65 година. Припадници Полицијске станице Шамац санкционисали су једно лице због непоштовања Одлуке о забрани изазивања панике и нереда за вријеме ванредне ситуације проглашене на територији Републике Српске, а која између осталог забрањује изношење лажних вијести и тврдња путем средстава јавног информисања и друштвених мрежа.
Помоћ волонтера у достави основних животних намирница и лијекова затражило је 16 особа.

2. Према закључку Републичког штаба за ванредне ситуације од 30.3.2020. године дозвољава се кретање лицима са навршених 65 и више година живота уторком и петком од 07 до 10 часова, а ради куповине основних животних намирница, лијекова и обављања послова у банкама.