Пакети помоћи за социјално угрожене становнике

Маркет „МББ Ђурић“ данас је донирао 50 прехрамбено-хигијенских пакета Центру за социјални рад за социјално угрожена лица са подручја општине Шамац.
Руководство „Ђурић МББ“ је у сарадњи са  штабовима за ванредне ситуације, општинским и градским властима и центрима за социјални рад одлучило да свој допринос да у борби против корона вируса. За 1150 социјално најугроженијих лица и породица у градовима и општинама у којима послују, обезбиједили су  пакете помоћи основних животних намирница и хигијенских средстава у вриједности од 30.000 КМ.

Жељана Шајиновић, портпарол и маркетинг консултант у фирми Ђурић МББ каже да је руководство „Ђурић МББ“ у сарадњи са  штабовима за ванредне ситуације, општинским и градским властима  и  центрима за социјални рад  одлучило да свој допринос да у борби против корона вируса.
Tакође,  Влада РС je посредством компаније „Трopic“ обезбиједила пакете помоћи социјално угрожененим становницима са подручја Републике Српске. Општини Шамац је стигло 33 пакета  која ће дистрибуирати Центар за социјални рад социјално угроженим становницима.

„Овом приликом желим да се захвалим Влади РС, као и менаџменту маркета Ђурић, који су у овом периоду  исказали великодушност и разумијевање, те помажу породице са наше општине које се налазе у јако тешкој материјалној ситуацији.“- изјавила је директор Центра Анка Тутњевић.
„Приликом одабира лица којима ће ови пакети бит уручени, водили смо рачуна да буду обухваћене најосјетљивије категорије становништва, а то су наши корисници сталне новчане помоћи, породице дјеце ометене у развоју, као и остала социјално угрожена лица.

Светлана Павловић, дипл.журналиста