Полагањем вијенаца обиљежен Дан Општине Шамац

Представници Општине Шамац и Борачке организације данас су поводом 15. априла - Дана општине положили вијенце на централни споменик палим борцима у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.
Предсједник Скупштине Николина Шкрбић изјавила је новинарима да општина Шамац слави свој празник  Дан општине, али нажалост ове године  нема уобичајених манифестација  које су се одржавале.

„Немамо  свечане сједнице, али минимум што смо сматрали да треба да обавимо јесте, да одамо почаст погинулим у одбрамбено – отаџбинском рату и на симболичан начин положимо вијенце“, каже Шкрбићева.
Она је честитала празник становницима Општине Шамац, те пожељела да што прије сви заједно изађемо из проблема у којем се данас налази скоро цијели свијет и наставимо са нормалним животом.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић истакао је да је ово прилика да у условима ванредног стања у РС на симболичан начин обиљежи Дан општине, те да је низ активности које су биле планиране за овај дан одгођене имајући у виду актуелну ситуацију.
Он каже да и у оваквим условима грађани Општине показују високу дозу озбиљности и примјене свих мјера које су тренутно на снази у РС.

„У протеклих годину дана Општина је урадила много. Између два Дана општине изградили смо ново дјечије обданиште у Обудовцу, на подручју општине Шамац у склопу увођења ЛЕД расвјете, постојеће свјетиљке замјењене су новим ЛЕД свјетиљкама. Завршавамо пројекат потпуне обнове Градске библиотеке, а очекујем у наредном периоду када ова ситуација прође да ће општина Шамац коначно, послије 14 година добити Основни суд у пуном капацитету“, каже Милићевић.
Он је честитао грађанима Дан општине и подсјетио да је задовољан са свим предузетим активностима и свему ономе што је на подручју Општине Шамац урађено у инфраструктурном и привредном погледу.
„Општина Шамац мора ићи напријед и искористити своје потенцијале са аспекта свих оних активности које смо свих ових година проводили да буде Општина у којој ће људи  остајати и живјети“, каже Милићевић.