Тренутна епидемиолошка ситуација на подручју општине Шамац је задовољавајућа

1. Штаб за ванредне ситуације општине Шамац упутио је приједлог Скупштини Општине Шамац да се одржи ванредна сједница ради неопходности доношења Одлука из надлежности Скупштине а које се односе на мјере за ублажавање негативних посљедица изазваних вирусом корона и проглашењем ванредног стања.

2. Територијална ватрогасна јединица у оквиру превентивних мјера наставља прање градских улица уз употребу средстава за дезинфекцију два пута седмично.

3. Општински Штаб упутио је захтјев ЈП „Слободна зона“ Шамац да интензивније ради на чишћењу и уређењу града.

4. На подручју општине Шамац до 13 часова 22. априла 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона. Укупно са данашњим даном из здравственог надзора изашло је 182 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно је смјештено пет лица која су са подручја Републике Српске.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази 10 лица која су са подручја општине Шамац.
Резултати тестирања пет особа са подручја општине Шамац које су узорковане 21.04.2020.г су негативни.
Од стране Комуналне полиције извршене су четири контроле  поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Сва контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Oд стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених  65 и више година.