Удружење грађана за помоћ лицима са посебним потребама подијелило пакете својим члановима

Удружењe грађана за помоћ  лицима  са посебним потребама Шамац данас је подијелило  47 пакета основних животних намирница и средства за хигијену својим члановима, те три пакета за социјално угрожене породице које нису чланови Удружења. Средства су обезбиједили из свог гранта који имају у Буџету Општине Шамац.

Предсједник Удружења грађана за помоћ  лицима  са посебним потребама Станислав Миловановић каже да је Удружење поводом новонастале ситуације изазване појавом вируса Корона донијело одлуку да уручи својим члановима пакете најосновнијих животних намирница,  као што су прехрамбени производи и средства за хигијену.
„Ово много значи нашим члановима  и надамо се да ће то на неки начин њима помоћи. Наше Удружење се финансира из Буџета Општине Шамац, а акцију подјеле пакета помогли су са по 400 КМ предузеће „Зенит“ и Срђан Михаљчић, каже Миловановић захваљујући се на донацијама.

Он је подсјетио да је недавно и Маркет „Ђурић“ преко Центра за социјални рад у Шамцу обрадовао пакетима малољетне чланове Удружења.
Удружење броји 50 чланова, а у Креативну радионицу Удружења долази 10 дјеце, која ће наставити са радом након превазиђене ситуације са корона вирусом.
Мајка члана Удружења Милка Сјенчић се захвалила на помоћи, те истакла да је овој дјеци потребно да им се неко лијепо обрати и разговара са њима, захвални су и  за најмању ситницу.

Светлана Павловић, дипл.журналиста