Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 24.04.2020. г

1. На подручју општине Шамац до 13 часова 24. априла 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона. Под прописаним здравственим надзором налази се троје лица, а са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 182 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно није смјештена ни једна особа.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази девет лица која су са подручја општине Шамац.
На присуство Корона вируса извршено је тестирање 12 особа са подручја општине Шамац, од којих су три тестиранe у оквиру карантина локалне заједнице. Резултати се очекују током наредна два дана.
Од стране Комуналне полиције извршено је девет контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Сва контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Oд стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених 65 и више година.

2. Подсјећамо грађане да је и предстојећег викенда на снази забрана кретања лицима ван њихове општине пребивалишта од суботе од 12:00 часова до недјеље у 18:00 часова.