Уз одређене корекције све предузете мјере у вези са актуелном епидемиолошком ситуацијом остају на снази до 11.05.2020.године

1. У складу са Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације, општински Штаб донио је Закључак да све превентивне мјере у циљу спречавања болести изазване вирусом корона (COVID 19) на подручју општине Шамац а које су прописане у Закључку о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на територији општине Шамац остају на снази до 11.05.2020.г.

2. Републички штаб за ванредне ситуације на сједници одржаној 27.04.2020.г измијенио је Закључак о органичењу и забрани кретања на територији Републике Српске.

3. На подручју општине Шамац до 13 часова 28. априла 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона. Под прописаним здравственим надзором налази се шест лица, а са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 188 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно су смјештена четири лица са подручја Републике Српске.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази шест лица која су са подручја општине Шамац.
На присуство Корона вируса извршено је тестирање 11 особа са подручја општине Шамац. Резултати се очекују током наредна два дана.
Резултати тестирања 12 особа са подручја општине Шамац које су узорковане 24.04.2020.г су негативни.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 10 контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Сва контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац, током у последња 24 часа  забиљежена и санкционисана су два случаја непоштовања полицијског часа.

ПРИЛОГ:
1. Закључак о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на територији општине Шамац

2. Закључак о органичењу и забрани кретања на територији Републике Српске