Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 30.04.2020. године

1. На подручју општине Шамац до 12 часова 30. априла 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона. Под прописаним здравственим надзором налази се шест лица, а са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 191 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно је смјештено  14  лица са подручја Републике Српске.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази пет лица која су са подручја општине Шамац.
На присуство Корона вируса извршено је тестирање шест особа са подручја општине Шамац. Резултати се очекују током наредна два дана.
Резултати тестирања 11 особа са подручја општине Шамац које су узорковане 28.04.2020.г су негативни.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 13 контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених 65 и више година.тролисана лица су затечена на својим кућним адресама.

2. Републички штаб за ванредне ситуације на сједници одржаној 29.04.2020.г донио је Закључак о органичењу и забрани кретања на територији Републике Српске за вријеме првомајских празника а од стране припрадника Полицијске станице Шамац проводиће се појачане контроле поступања по истом на подручју општине Шамац.

3. Одлуком о радном времену за вријеме републичких празника у 2020. години на подручју општине Шамац на дан републичког празника Међународни празник рада 1. мај 2020. могу радити сви регистровани пословни субјекти на подручју општине Шамац у времену од 07:00–12:00 часова док је 2. мај нерадни дан за све регистроване пословне субјекте на подручју општине Шамац. Сходно Закључку о органичењу и забрани кретања на територији Републике Српске за вријеме првомајских празника 1. маја од 12 часова на снази је забрана кретања на подручју Републике Српске те је потребно своје обавезе ускладити са истом.