Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 01.05.2020. године

Везано за јутрошње саопштење Министарства здравља и социјалне заштите у ком је наведено да је  међу новозараженим вирусом Корона и једна особа према мјесту пребивалишта из  Шамца, овом приликом обавјештавамо вас да је ријеч о женској особи старије животне доби са пребивалиштем у Шамцу која се последњих мјесец дана налази на лијечењу  у  Универзитетско клиничком центру РС у Бања Луци и која је тамо и тестирина.
Тренутно се под прописаним здравственим надзором налази се шест лица, а са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 191 лицe.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно је смјештено 5 лица са подручја Републике Српске.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази осам лица која су са подручја општине Шамац.
Резултати тестирања шест особа са подручја општине Шамац које су узорковане 30.04.2020.г су негативни.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 10 контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених 65 и више година.