Разговарано о унапређењу путне инфраструктуре

Министар саобраћаја и веза у Влади Републике Српске Ђорђе Поповић и вршилац дужности директора предузећа "Путеви Републике Српске" Ненад Нешић разговарали су данас са начелником општине Шамац Ђорђем Милићевићем о унапређењу путне инфраструкутре.
Министар Поповић је рекао новинарима да је ово био један у низу планираних састанака са представницима локалних власти широм Републике Српске, како би се сагледале потребе и утврдило на који начин Влада може помоћи да се унаприједи путна инфраструктура и повећа безбједност саобраћаја.
Он је навео да Влада РС већ дуже вријеме води разговоре о реконструикцији пруге Шамац-Рјечица, дужине 97 километара, чиме би се знатно унаприједио и жељезнички саобраћај.

Нешић је рекао да су се на данашњем састанку упознали о проблемима са којим се сусреће општина Шамац, а односе се на путну инфраструктуре која је у надлежности предузећа "Путеви Републике Српске".
"Упознали су нас са проблемима које имају са заштитним оградама на регионалном путу. Договорили смо да се у наредном периоду наставе састанци како би се пронашао најбољи начин за унапређење путне инфраструктуре у овој општини ", навео је он.
Нешић је додао да ће у року од 15 дана бити дефинисано шта је приоритет општине Шамац, а у надлежности "Путева РС" и да ће настојати да уврсте у будуће активности предузећа рјешавање тих проблема, с циљем стварања безбједнијег, бржег и ефикаснијег саобраћаја кроз Шамац.
Начелник општине Милићевић изразио је задовољство сарадњом са ресорним министарством и предузећем "Путеви Републике Српске" у протекле двије године и нагласио да су данас првенствено разговарали о одређеним потребама везаним за путну инфраструктуру која је у надлежности "Путева Српске".
Наводећи да општина Шамац у наредном периоду планира да из властитих средстава финансира изградњу пјешачке стазе на подручју Мјесне заједнице Тишина, Милићевић је рекао да су из предузећа "Путеви Српске" изразили спремност да учествују у том пројекту, што ће омогућити лакшу реализацију пројекта.
Милићевић је нагласио да је на састанку разговарано и о одређеним проблемима који се односе на жељезнички саобраћај и пружне прелазе, који су у врло лошем стању, те да се увјерио у спремност ресорног министарства да помогне санацију пружног прелаза који се налази на путном правцу ка граничном прелазу.