Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 13.05.2020. године

1. На данашњем састанку Штаба за ванредне ситуације општине Шамац донешен је Закључак о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на територији општине Шамац.

2. Штаб за ванредне ситуације општине Шамац донио је Закључак да ЈПУ „Радост“ Шамац и организациона јединица „Радост“ Обудовац почну са радом 18.05.2020. године а у складу са Упутством за постепено ублажавање мјера - Предшколске установе донешеног од стране ЈЗУ Институт за јавно здравство.

3. У складу са Закључком Републичког штаба за ванредне ситуације општински Штаб донио је Закључак о распуштању карантина за подручје општине Шамац.

4. Тренутно се под прописаним здравственим надзором налази 14 особа, док је из здравственог надзора до данас изашло укупно 199 лица.
На присуство Корона вируса извршено је тестирање 10 лица са подручја општине Шамац. Резултати се очекују током наредног дана.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 13 контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених 65 и више година.