Дозвољен рад угоститељским објектима у пуном радном времену

1. На основу Закључка Републичког Штаба за ванредне ситуације о престанку примјене закључака о ограничењу и забрани кретања на територији Републике Српске, Штаб за ванредне ситуације општине Шамац донио је Закључак о измјени и допуни закључка о регулисању рада трговинских, угоститељских, занатских, услужних и других објеката и служби на територији општине Шамац који предвиђа да се радно вријеме правних лица и предузетника који дјелатност обављају на подручју општине Шамац врати на режим од прије увођења ванредног стања, изузев трговинских дјелатности којима је недјељом дозвољен рад до 14 часова.

2. На приједлог Начелника општине, општински Штаб за ванредне ситуације донио је закључак да се на наредној сједници Скупштине општине Шамац између осталих тачака нађе и Информација о активностима начелника и Штаба за ванредне ситуације Шамац у периоду трајања ванредног стања изазваног појавом вируса корона.

3. Од последњег извјештаја о епидемиолошкој ситуацији до данас извршено је тестирање 6 лица са подручја општине Шамац, сви налази су негативни.

4. ЈЗУ „Дом здравља“ до даљњег неће мијењати свој режим рада успостављен у складу са донесеним мјерама о заштити становништва од заразне болести.