Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 08.06.2020. године

1. Од последњег извјештаја о епидемиолошкој ситуацији од тестираних 14 лабораторијских узорака са подручја општине Шамац вирус корона потврђен је код четири особе. Ради се о двије мушке и двије женске особе, од којих су двије млађе а двије средње животне доби. Последњи потврђени случајеви везани су за кластер у Модричи.
Тренутно се под прописаним здравственим надзором налази 15 особа.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 16 контрола поступања по издатим Рјешењима о строгој изолацији и стављању под здравствени надзор. Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.

2. Штаб за ванредне ситуације донио је закључак да Комунална полиција у сарадњи са Полицијском станицом Шамац интезивније контролише поштовање постојећих мјера, а то се посебно односи на забрану окупљања у групама већим од 50 особа на јавном мјесту као и поштовање радног времена од стране угоститељских објеката.