У Новом Селу служен Парастос за погинуле борце

У Новом Селу јуче је служен парастос за четири погинула борца у одбрамбено-ораџбинском рату и једну цивилну жртву, а потом положени вијенци код спомен-плоче и прислужене свијеће.
Парастосу су присуствовали и начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић и начелник Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић.

Предсједник шамачке Борачке организације Радован Зорановић рекао је да се сваке године служи парастос као знак сјећања на погинуле припаднике Војске Републике Српске.
„Они су дали живот за Републику Српску и наша дужност је да их се са поносом сјећамо“- поручио је Зорановић.
Предсједник мјесне Борачке организације Лазо Воћкић подсјетио је да је спомен-плоча откривена и освештана прије двије године захваљујући општини Шамац, као и да су обновљене просторије мјесне заједнице.
Воћкић је додао да спомен-обиљежје и парастос обнављају сјећања на жртве коју су сви борци дали за Српску.

Светлана Павловић, дипл.журналиста