Одржано традиционално дружење Гостовићана и Жиочана

За вријеме отаџбинског рата  српско становништво из Завидовића нашло је своје мјесто за нови живот у Модричи и Новом Селу код Шамца. Кажу да никада нису заборавили свој родни крај, али су свој живот са породицама наставили далеко од Завидовића.
Након рата су се састајали у Модричи и Новом селу, а сада то већ пету годину практикују као традиционално дружење свих гостовићана  и жиочана.
Живко Тодић каже  да им ови сусрети много значе и желе да их наставе.

„Сваке године, сада већ  традиционално организујемо ово дружење. Ово је прилика да се  евоцирају  успомене на родни крај, његује културна баштина  а уједно  се кроз спортске активности  дружимо са комшијама“ , каже Тодић.
Он је напоменуо да су у плану да оснују и своје Удружење овдје у Шамцу које ће бити као и до сада везано за Удружење у Модричи.

Светлана Павловић, дипл.журналиста