Општина помаже привредне субјекте

Начелник Одјељења за привреду и инспекцијске послове Предраг Недић изјавио је новинарима да сви привредни субјекти са овог подручја који нису радили у вријеме пандемије са корона вирусом, нису отпуштали раднике ни одјављивали своју дјелатност могу до 30. јуна поднијети захтјеве за подстицај.
Он додаје да је општина Шамац донијела низ мјера за ублажавање посљедица од корона вируса, а у склопу тих мјера донешен је и Правилник о условима и начину остваривања субвенција за одржавање постојећег броја запослених.

„По основу тог Правилника сви привредни субјекти по сваком раднику могу да  остваре  подстицај у висни од 200 КМ ако је пријављен на пуно радно вријеме, а 100 КМ за половично радно вријеме. Сви могу да се пријаве захтјевом до 30. јуна Одјељењу за привреду и инспекцијске послове и ми по том основу благовремено реагујемо и све те захтјеве обрађујемо“, каже Недић.
Он подсјећа да су до сада запримили око 100 захтјева од чега је 85 позтивно ријешено и издата рјешења за исплату.
„По тим рјешењима одобрено је 35.500 КМ, већ смо са данашњим даном исплатили 26.300 КМ и настављамо да исплаћујемо све благовремено позитивно ријешене захтјеве“, наглашава Недић.
Недић је још једном подсјетио да су услови које привредни субјекти морају испунити да нису радили у вријеме пандемије са корона вирусом, нису одјављивали своју дјелатност ни отпуштали раднике.
„Ми на основу захтјева разматрамо документацју, а Правиником је предвиђено да прилажу образац 1002 који је саставни дио Правилника и по коме се види број пријављених радника  од 16. марта до 30. априла 2020. године гдје је видљиво да није било промјене броја радника  и на основу тога издајемо рјешења“, каже Недић.