Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 26.06.2020. године

1.Од последњег извјештаја о епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Шамац тестирана су два лица и оба лица су негативна.
2.Тренутно се под здравственим надзором налази 7 лица у кућној изолацији.
3.Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршено је 7 контрола поступања по издатим Рјешењима о кућној изолацији и стављању под здравствени надзор. Контролисана лица су затечена на својим кућним адресама.
4. На захтјев Министарства здравља и социјалне заштите и инструкцији Инспекторијата РС интензивиране су контроле инспекцијских органа у области спровођења мјера заштите од епидемије у заједници и радним срединама, а које се односе на ношење заштитних маски, поштовање физичке дистанце, поштовање ограничења радног времена, спровођење обавезне мјере дезинфекције и придржавање других мјера сходно упутствима Института за јавно здравство РС.
5. Према извјештају из Полицијске станице Шамац у претходном периоду утврђена су три прекршаја кршења ограничења радног времена угоститељских објеката.