Најбољи ученици основних и средње школе на пријему код начелника општине

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић уприличио је данас пријем за пет ученика генерације - једног средњошколца и четири основца и наградио их са по 200 КМ, те девет основаца вуковаца, којима је додијелио по 100 КМ.
Ученици генерације основних школа су Катарина Пупчевић из школе у Шамцу, Михајло Маринковић из школе у Црквини, Јелена Микић из школе у Горњој Слатини и Константин Пудар из школе у Обудовцу, док је Мартина Лукић ђак генерације у шамачком Средњошколском центру "Никола Тесла".

Милићевић је ђацима пожелио срећу у даљем школовању и честитао за остварене резултате.
"Ово је традиционалан пријем четврту годину заредом. Један од најљепших пријема које имамо током године и најмање што општина Шамац може да уради јесте да обрати пажњу на ученике генерације, јер су у њих и породице и просвјетни радници уложили много. Ово данас је наш скроман допринос за њих", рекао је Милићевић новинарима.
Он је истакао да сви треба да стимулишу успјех најбољих међу најбољима.
Милићевић је напоменуо да је општина Шамац једна од општина која стипендира највећи број студената, те да ученици путници једно полугодиште имају бесплатан превоз.

Мартина Лукић, ученик генерације Средњошколског центра "Никола Тесла", захвалила је начелнику и свима који су јој помагали током њеног школовања како би постигла овај успјех.
"Новац који сам добила даће ми мотивацију за даље, а, прије свега, много ми значи што цијене наш труд и рад и на тај начин нас стимулишу", истакла је Лукићева.
Пријему за ученике генерације и вуковце присуствовали су предсједник Скупштине општине Шамац Николина Шкрбић и начелник општинске Службе за друштвене дјелатности и послове цивилне заштите Слободан Стојић.