На мото скупу око 50 бајкера

Мото-сусрети у Шамцу, који се традиционално одржавају пред Видовдан, ове године су одржани у доста мањем броју због епидмиолошке ситуације, те је само педесетак бајкера продефиловало кроз овај посавски градић.
Драган Јевђић из Бијељине, који је основао мото-клуб "Викинг" 1996. године, подсјетио је да је ово био први мото-клуб на просторима цијеле Републике Српске, а да су први мото-сусрети одржани 1997. године баш у Шамцу.

Предсједник клуба "Викинг" Радо Радић рекао је да је данашњи скуп требало да буде хуманитарног карактера, односно намјеравали су да обезбиједе још новца за лијечење трогодишње Саре Максимовић из Баткуше, али то није било могуће због вируса корона и смањеног броја учесника.
Радић је подсјетио да су недавно од чланова прикупили 1.500 КМ за породицу Максимовић за лијечење њихове трогодишње кћерке.
Мото-клуб "Викинг" тренутно броји 36 чланова, а данас су се у Шамцу, осим домаћина, окупили бајкери из Бијељине, Обудовца и Доњег Жабара.