У Горњој Слатини служен парастос за погинуле борце ВРС

Почаст за 29 српских бораца и једног цивила страдалог у протеклом рату одата је на Видовдан у Горњој Слатини код Шамца.
Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић рекао је да га радује велики број присутних који одају пошту онима који су деведесетих година дали животе за слободу српског народа, не само у Грњој Слатини, него и Посавини.

"Видовдан је пун симболике у српској историји, дан када се Исток и Запад Српске спојио управо наделеко одавде, на овом подручју", навео је Милићевић.

Он је истакао да је због тога већ 16 година заредом организован Видовдански сабор, као вид такмичења два дијела села у разним дисциплинама с намјером да се не забораве сви они који су животе дали за Републику Српску.

Предсједник организационог одбора Видовданског сабора Љубиша Станишић рекао да је овогодишњи сабор организован у складу са препорукама Републичког штаба за ванредне ситуације, те да су бројне менифестације у оквиру сабора отказане због вируса корона.